Telefon : 0 (212) 513 80 54 - 0 (212) 513 83 63

Sadakat Kart

OFSET BASKILI PLASTİK KARTLAR
Bu yöntemde plastik kart gelişmiş ofset baskı teknikleri kullanılarak üretilir,çok sayıda katmandan oluşur. Kartın en üst yüzeyi koruyucu şeffaf bir katmanla kaplı olması uzun yıllar boyunca özelliğini korur ve kullanılan baskı teknolojisinden dolayı baskı kalitesi çok yüksektir. Ancak bu yöntemin baskı giriş aşamasının maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle düşük miktarda kart üretimi için tercih edilmez.

DİGİTAL BASKILI PLASTİK KARTLAR
Digital baskı yöntemi (1.)birinci seçenekteki ofset baskılı plastik kartlardan yalnızca baskı tekniği olarak ayrılmaktadır. Bu yöntemde baskı kalitesi Ofset baskıya göre biraz daha zayıf kalmaktadır. Ancak kartın diğer fiziksel özelliklerini ve kalitesini korur.Plastik kartın baskı maliyeti birim olarak alındığından küçük adetlerde Ofset baskıya göre daha ekonomik olmaktadır.dikkat edilmesi gereken konu kart sayısı artıkça bu ekonomiklik ortadan kalkmaktadır.

TERMAL BASKILI PLASTIK KARTLAR
Bu yöntem aslında bir çeşit digital baskıdır. Ancak baskı kartın üst yüzeyine yapıldığından her ne kadar koruyucu bazı tabaka işlemleri yapılsa da diğer yöntemler kadar kalıcı değildir. Birim baskı maliyeti yüksek olduğundan yüksek adetlerde baskılar için tercih edilmez. Küçük adetli işlerde çok hızlı ve pratik üretim imkanı olduğundan tercih edilir. Ayrıca küçük plastik kart yazıcılarıyla uygulama imkanı vardır, yani kendi kartlarınızı istediğiniz görsellikte boş beyaz plastik kartlar alarak kendiniz kolayca hazırlayabilir ve kişiselleştirebilirsiniz.